Dziesięć sposobów na to, aby rozbudzić radość życia!

Wstaw tytuł zdjęcia

Za oknem już prawie wiosna – czas na metamorfozy – także w życiu. Podpowiadamy co zrobić, aby cieszyć się każdego dnia.

  1. Słuchaj pragnień swojego serca i zwracaj uwagę na to, co Cię inspiruje Na dobry początek warto zastanowić się nad odpowiedzią na pytanie: Kiedy naprawdę czuję, że żyję?

  2. Wybierz szczęście Jedni ludzie gonią za szczęściem, inni je wybierają. Wszystko zależy od tego, ile czasu chcesz sobie poświęcić. Pomyśl, że dzisiejszy dzień będzie jeszcze przyjemniejszy, niż zakładałeś.

  3. Wybierz „darmowe szczęście” Jeżeli myślisz, że za pieniądze kupisz szczęście, to resztę życia spędzisz na zakupach, z których nigdy nie będziesz zadowolony. Stwórz listę wszystkiego w Twoim życiu, co nic nie kosztuje, ale jest bezcenne. Rzeczy takie jak przyjaźń, medytacja, powietrze, uprzejmość czy rozświetlone gwiazdami niebo.

  4. Śmiej się Co myślisz o powiedzeniu: "Błogosławieni ci, którzy potrafią śmiać się z samych siebie, jako że nigdy nie przestaną być rozbawieni". Jest coś wspaniałego w nietraktowaniu samych siebie zbyt poważnie.

  5. Kochaj kogoś Ludzie, którzy poświęcają czas i uwagę najważniejszym dla nich relacjom, doświadczają więcej szczęścia. Pomyśl, z kim chciałbyś spędzać więcej czasu i ciesz się wspólnie z nim (i) jak najczęściej.

  6. Wybaczaj Każdy wie, jak to jest doświadczyć rozczarowania lub zdrady. Nie możesz jednak pielęgnować w sobie gniewu i zarazem być szczęśliwym. Wybaczanie innym i sobie uwalnia Cię od przeszłości i wpływa na Twoją przyszłość.

  7. Bądź wdzięczny Codziennie wymieniaj na głos trzy rzeczy, za które jesteś wdzięczny. Wdzięczność często określana jest kluczem do szczęścia. Im bardziej jesteś wdzięczny, tym więcej szczęścia odczuwasz.

  8. Nie bądź męczennikiem Męczennicy wierzą, że muszą poświęcać siebie i swoje szczęście. Przestań się zaniedbywać.

  9. Pamiętaj o sobie Troska o innych daje radość, pozwala nam na okazanie miłości. Jeżeli jednak nie dbasz o siebie, nie będziesz również w stanie zadbać o innych. Aby móc troszczyć się o innych, musisz najpierw zatroszczyć się o siebie samego.

  10. Uważaj na „uzależnienie od celu” Szczęście to nie miejsce, do którego musisz dotrzeć. To raczej sposób w jaki podróżujesz i cieszysz się drogą. Często obiecujesz sobie, że zatrzymasz się na moment, aby rozkoszować się chwilą, ale tak naprawdę nigdy tego nie robisz. Cały czas żyjesz w miejscu zwanym „nie teraz”, które słynie z niedoboru szczęścia. Odnajdź szczęście „tu i teraz”.

autor: seksuolog Małgorzata Szwarocka

Alterna

Cloud 9

Goldwell

Tigi

Joico